Konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych powiatu pabianickiego

„PARKI NARODOWE POLSKI’’

realizowany przez Szkołę Podstawową NR 17 w Pabianicach.

Ogólna wartość zadania:  2 700,00 zł.

Forma dofinansowania: dotacja  ze środków WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY

ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

www.wfosigw.lodz.pl
Wartość dotacji:

Projekt dofinansowany przez WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I

GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

Nagrody w konkursie zostały sfinansowane przez Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości  2 430,00 zł.

Opis zakresu projektu:

Szkoła Podstawowa NR17 w Pabianicach otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie:
Konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych powiatu pabianickiego „PARKI NARODOWE POLSKI’’ realizowany przez Szkołę Podstawową NR 17 w Pabianicach.

Konkurs  odbył  się 24.04.2013r. Uczestniczyło w nim dziesięć  zespołów  ze szkół podstawowych z powiatu pabianickiego.
Szkoły były reprezentowane przez czteroosobowe drużyny składającą się z uczniów klas piątych lub szóstych. Ocenie podlegały przygotowane prace konkursowe w formie
prezentacji multimedialnej pt. „Ścieżki rowerowe województwa łódzkiego” oraz wiedza uczniów na temat wybranych parków narodowych Polski.

Pierwsze miejsce zajęli :

Uczniowie Szkoły  Podstawowej  w Dobroniu ul. Sienkiewicza 39.

Drugie  miejsce zajęli:

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłutowie.

Trzecie   miejsce zajęli:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Pabianicach.

Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane dyplomy i  zakupione nagrody.

Uzyskany efekt ekologiczny w wyniku realizacji zadania:

Wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej jak i  wykształcenie postaw proekologicznych
oraz wykształcenie indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska u
 40 uczestników konkursu.