W ramach szkolnego programu „Promocji Zdrowia i Profilaktyki” już od 6 lat organizujemy olimpiady „Żyj zdrowo”. Są to imprezy coroczne przeznaczone dla uczniów kl. V.

Celem olimpiad jest: promowanie zdrowego odżywiania, kształcenie u uczniów umiejętności samodzielnego zdobywania informacji z różnych źródeł, rozwijanie umiejętności współpracy i odpowiedzialności za efekty pracy całego zespołu klasowego.

Temat przewodni olimpiady jest co rok inny. W tym roku olimpiada przebiegała pod hasłem „Jesienne warzywa i owoce na naszym stole”. W ubiegłym roku uczniowie przygotowali i prezentowali stoły z owocami w wybranym przez siebie kolorze – pomarańczowym, pomarańczowo – żółtym i zielono – żółtym.

Inne tematy przewodnie to: „Nasze ulubione sałatki i surówki”, „Potrawy z darów: lasu, sadu, ogrodu”.

Do stałych elementów olimpiady należy test z wiedzy o zdrowym odżywianiu, który rozwiązują wybrane drużyny z klas V. Uczniowie przygotowują również występy – przedstawienia, scenki, piosenki, plakaty dotyczące promocji zdrowego odżywiania.