Strona główna         Nowy patron          Nauczyciele         Jednostki organizacyjne         Plusy         Aktualności

Zajęcia pozalekcyjne          Galeria zdjęć          Zapisy do kl. I         Kalendarz

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 w Pabianicach informuje,
że trwają zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty przywraca obowiązek szkolny dla 7-latków (rocznik 2013). Pozostawia także prawo wyboru Rodzicom dzieci 6-letnich (rocznik 2014) - warunkiem przyjęcia do szkoły 6-latka jest wcześniejsze korzystanie przez dziecko w roku poprzedzającym naukę w szkole z wychowania przedszkolnego lub opinia o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydana przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną (jeśli dziecko do przedszkola nie uczęszczało)

1). Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci:

zamieszkałe w obwodzie szkoły – z urzędu, na podstawie pisemnego
zgłoszenia rodziców (prawnych opiekunów), złożonego w sekretariacie szkoły
od 3 lutego do 28 lutego 2020 r.

zamieszkałe poza obwodem szkoły jeśli w szkole są wolne miejsca –
po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego – na podstawie pisemnego
wniosku rodziców (prawnych opiekunów), złożonego w sekretariacie szkoły
 od 3 lutego do 28 lutego 2020 r.

2) Weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną o przyjęcie do szkoły
od
 2 do 12 marca 2020 r

3) W postępowaniu rekrutacyjnym kandydatów spoza obwodu szkoły brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący. Określa je uchwała Rady Miejskiej w Pabianicach.

4) W dniu 16 marca  2020 r. – nastąpi ogłoszenie wyników postępowania rekrutacyjnego –  podanie wiadomości publicznej listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
Lista zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole.

5) Do 19 marca 2020 r.– potwierdzenie przez rodziców (prawnych opiekunów)
kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

6) W dniu 20 marca 2020 r. – podanie do publicznej wiadomości – listy kandydatów
przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły.
 Lista zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole.

7) Jeśli szkoła po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego nadal dysponuje wolnymi miejscami dyrektor przeprowadza postępowanie rekrutacyjne uzupełniające –
od
1 czerwca 2020 r. do 14 sierpnia 2020 r.

PROCEDURA REKRUTACJI

Serdecznie zapraszamy do zapisów dzieci  do klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020

w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.00 do 15.00.
Informacji udziela także sekretariat szkoły (tel. 42 213 61 90 lub 519 326 287)

Druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub tutaj:

·                  Zgłoszenie (dla dzieci z rejonu)

·                  Wniosek   (dla dzieci spoza rejonu)

·                 Oświadczenie woli przyjęcia dziecka (dla dzieci przyjętych do SP nr 17))

·                  Odroczenie (dla dzieci z rejonu)